Kiedy najlepiej wykonać w tej sytuacji test ciążowy?

Mam 24 lata, współżyłam z partnerem 14-17.10, dwa razy dziennie. Partner kończył we mnie. Okres powinien mi się zacząć 19/20.10, odczuwam bóle piersi od 2 dni i pleców, miewam poranne mdłości. Miałam blado różowe półtora dniowe plamienie bez skrzepów krwi. Wynik testu negatywny. Czy mogło dojść do zapłodnienia, ale jest jeszcze za wcześnie na wykonywanie testu i należy go powtórzyć za tydzień lub dwa? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli współżyła Pani bez zabezpieczenia z wytryskiem w środku pochwy, to jak najbardziej mogło dojść do zapłodnienia.

Testy ciążowe z moczu stają się wiarygodne dopiero po upływie 14 dni. Wcześniejszy wyniki mogą być zafałszowane, dlatego należy je powtórzyć. Można również oznaczyć poziom hormonu beta-HCG. Badanie to będzie dokładniejsze od testu ciążowego z moczu i da Pani konkretny wynik.

Plamienie, którego Pani doświadczyła mogło być tzw. plamieniem implantacyjnym, które zazwyczaj pojawia się po 6-12 dniach od zapłodnienia. Nie zawiera ono skrzepów krwi i trwa dosyć krótko.

Więcej na ten temat pod linkiem kierującym do naszego artykułu:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.