Czy mogłam zajść ciążę w tej sytuacji?

Mam 23 lata. Współżyłam z partnerem, dwu krotnie we mnie skończył, nie wiem czy miałam wtedy dni płodne natomiast spóźnił mi się dwa dni okres, w nocy zaczęło się plamienie „jasne brunatne” które zazwyczaj przy kolejnym oddawaniu moczu przemieniało się w krew natomiast do południa było plamienie a następnie normalny okres. W trakcie jak i po okresie czuje rozpieranie w macicy między biodrami, po środku. Miałam tez delikatne mdłości, jak wstaje robi mi się słabo i ciemno przed oczami, wydaje mi się tez, ze jestem bardziej senna i spokojniejsza niż na codzień jestem. Czy to może byc ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro współżyła Pani z partnerem i nastąpił wytrysk wewnątrz pochwy, to oczywiście istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Aby rozwiać wątpliwości należałoby wykonać test ciążowy z moczu bądź test ciążowy z krwi – oba najlepiej po co najmniej 7-10 dniach od ryzykownego zbliżenia.

Plamienia, o których Pani wspomina mogły być zarówno menstruacją, jak i plamieniem implantacyjnym, które jest oznaką zagnieżdżania zarodka i zazwyczaj pojawia się w terminie spodziewanej miesiączki.

Plamienie to różni się od miesiączki tym, że jest krótsze, bardziej skąpe i nie występują w nim skrzepy. Ponadto kobieta zazwyczaj nie odczuwa nieprzyjemnych dolegliwości charakterystycznych dla miesiączki.

Więcej na ten temat pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.