Czy jest ryzyko ciąży u 20-letniej kobiety?

Współżyłam z moim chłopakiem 2.12 i 9.12. Stosuneki był zabezpieczony prezerwatywą. Nic się z nimi nie stało. Były założone poprawnie i nie pękły. Moje cykle miesiączkowe trwają zwykłe od 30 do 33 dni. Ostatni okres miałam 22.11. Powinnam dostac okres 24.12 ale dalej go nie ma (9 dni opóźnienia). Od 29 do 31.12 miałam niewielkie plamienie którego praktycznie nie było widać. Na początku było bardziej krwiste natomiast w następnych dniach bladoróżowe. Boję się zrobić test ciążowy. Czy istnieje możliwość ciąży
KOBIETA, 20 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro stosunki były zabezpieczone i prezerwatywa nie pękła ani nie zsunęła się, to ryzyko zajścia w ciążę nie jest duże. Mimo to prawdopodobieństwo zapłodnienia można ostatecznie wykluczyć poprzez wykonanie testu ciążowego, do czego zachęcamy.

Plamienie zamiast okresu może wynikać z zaburzeń hormonalnych. Mogło to być również plamienie implantacyjne oznaczające zagnieżdżanie się zarodka. Proszę wykonać test ciążowy, a wszystko się wyjaśni.

Plamienie zamiast miesiączki to temat, który często pojawia się w naszym projekcie pytań do specjalistów. Przykładowe z nich umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-plamienie-zamiast-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-zamiast-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-zamiast-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.