Czy istnieje możliwość ciąży mimo negatywnego wyniku testu?

Witam, w tym miesiącu okres spóźnił mi się 8 dni, po 4 dniach od spodziewanej miesiączki zrobiłam test i wyszedł negatywny. 18 września miałam lekkie plamienie a następnie 2 dni skąpy okres ( mój normalny okres trwa 5 dni i jest obfity ). Czy istnieje możliwość ciąży mimo negatywnego wyniku testu? kochałam się z mężem w dni płodne bez zabezpieczenia, ponieważ staramy się o dzidziusia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie szansa na ciążę istnieje. Być może nieco za wcześnie wykonała Pani test ciążowy. Sugeruję powtórzenie testu lub badanie poziomu beta-hCG z krwi.