Negatywny wynik testu ciążowego

Witam.
Z mężem staramy się o dziecko. okres mam w miarę regularny 27-28dni. Ostatni miałam 4go marca. Współżyliśmy 13go 14go 16go (bądź 17go) i 20go, ale to już chyba dni niepłodne. 22go zrobiłam test - wynik negatywny.

Czy mogę wierzyć wynikowi, czy test zrobiony był za wcześnie?
Dziękuję i pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam!

Przy Pani długości cykli okres płodny mieści się mniej więcej między 9 a 18 dniem cyklu. Jest taki długi, ponieważ plemniki w okresie okołoowulacyjnym mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet 4-5 dni.

Test ciążowy wykonała Pani stanowczo za wcześnie. Należy go przeprowadzić w terminie spodziewanej miesiączki. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe. Jeżeli miesiączka będzie się spóźniać a test wypadnie negatywnie, warto go powtórzyć po kilku dniach lub oznaczyć stężenie hCG w laboratorium (domowe testy ciążowe nie zawsze są w stanie wykryć tak niskie stężenie hCG we wczesnej ciąży).

Aby zwiększyć szanse na zajście w ciążę najlepiej współżyć co 2-3 dni przez cały cykl. Owulacja pod wpływem wielu czynników może się przesunąć, więc przy stosunkach wyłącznie w dniach teoretycznie płodnych można ją "przeoczyć".