Objawy ciąży a negatywny wynik testu

Witam. Mam pewien problem. Miesiączkuje regularnie tj. co 28 dni. Niestety nie mam okresu... Planowany okres powinien pojawić się 20 października. Współżyje z partnerem bez zabezpieczenia w dni niepłodne. W pozostałe dni preferujemy stosunek przerwany. Robiłam test ciążowy 29 pażdziernika, ale wyszedł negatywny. Zazwyczaj przed planowaną miesiączką boli mnie brzuch i piersi. Niestety takowe objawy nie nastąpiły. Zastanawiam się nad zrobieniem drugiego testu. Czy może jednak powinnam udać się go lekarza? Kiedy ginekolog definitywnie może stwierdzić ciąże? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Zdarza się, że na początku ciąży stężenie hCG jest zbyt niskie co daje fałszywie ujemny wynik testu ciążowego. Może Pani wykonać kolejny test ciążowy. Proponuję wizytę u ginekologa aby wyjaśnić przyczynę braku miesiączki. W Pani przypadku lekarz ginekolog nie powinien mieć problemu z potwierdzeniem lub wykluczeniem ciąży.

Pozdrawiam