Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy ciąży a negatywny wynik testu

Witam. Mam pewien problem. Miesiączkuje regularnie tj. co 28 dni. Niestety nie mam okresu... Planowany okres powinien pojawić się 20 października. Współżyje z partnerem bez zabezpieczenia w dni niepłodne. W pozostałe dni preferujemy stosunek przerwany. Robiłam test ciążowy 29 pażdziernika, ale wyszedł negatywny. Zazwyczaj przed planowaną miesiączką boli mnie brzuch i piersi. Niestety takowe objawy nie nastąpiły. Zastanawiam się nad zrobieniem drugiego testu. Czy może jednak powinnam udać się go lekarza? Kiedy ginekolog definitywnie może stwierdzić ciąże? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Zdarza się, że na początku ciąży stężenie hCG jest zbyt niskie co daje fałszywie ujemny wynik testu ciążowego. Może Pani wykonać kolejny test ciążowy. Proponuję wizytę u ginekologa aby wyjaśnić przyczynę braku miesiączki. W Pani przypadku lekarz ginekolog nie powinien mieć problemu z potwierdzeniem lub wykluczeniem ciąży.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy