Nie mam okresu, a test ciążowy jest negatywny

Witam.

Na imię mam Paulina. Mam 20 lat. Mam pewien problem. Miesiączkuje regularnie tj. co 28 dni. Niestety nie mam okresu. Planowany okres powinien pojawić się 20 października. Współżyję z partnerem bez zabezpieczenia w dni niepłodne. W pozostałe dni preferujemy stosunek przerywany.

Robiłam test ciążowy 29 października, ale wyszedł negatywny. Zazwyczaj przed planowaną miesiączką boli mnie brzuch i piersi. Niestety takowe objawy nie nastąpiły. Zastanawiam się nad zrobieniem drugiego testu.
Czy może jednak powinnam udać się go lekarza? Kiedy ginekolog definitywnie może stwierdzić ciąże?
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

istnieje możliwość, że jesteś w ciąży, jeżeli współżyjesz bez zabezpieczenia- stosunek przerywany w dni płodne nie jest formą zabezpieczenia. Polecam wykonanie poziomu hormonu betaHCG w surowicy krwi, lub wizytę u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!