Nie mam okresu a test ciążowy jest negatywny. Czy możliwe, że test nie wykrywa ciąży?

Witam. Mam 20 lat. Mój problem polega na tym, że miesiączkuję bardzo regularnie, tj. co 28 dni. Ostatnia miesiączka wystąpiła u mnie 22 sierpnia, czyli kolejna powinna wystąpić 18 września, niestety nadal jej nie mam. Kochałam się z partnerem w dni płodne. W dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test ciążowy i dzisiaj także - oba wyszły negatywnie. Czy to możliwe, że test może nie wykazać ciąży? Dodam jeszcze, że mam powiększony brzuch, tak jakby trochę spuchnięty, ale żadnych objawów sugerujących zbliżającą się miesiączkę. Dziękuję ze odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niezabezpieczone stosunki seksualne prędzej czy później skończą się ciążą. Testy ciążowe mogły dać wynik negatywny, jeśli do zapłodnienia doszło na mniej niż 10 dni od wykonania testu. Proponuję wizytę u ginekologa i jeśli nie jest Pani w ciąży, rozpoczęcie stosowania skutecznej antykoncepcji.