Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nie mam okresu a test ciążowy jest negatywny. Czy możliwe, że test nie wykrywa ciąży?

Witam. Mam 20 lat. Mój problem polega na tym, że miesiączkuję bardzo regularnie, tj. co 28 dni. Ostatnia miesiączka wystąpiła u mnie 22 sierpnia, czyli kolejna powinna wystąpić 18 września, niestety nadal jej nie mam. Kochałam się z partnerem w dni płodne. W dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test ciążowy i dzisiaj także - oba wyszły negatywnie. Czy to możliwe, że test może nie wykazać ciąży? Dodam jeszcze, że mam powiększony brzuch, tak jakby trochę spuchnięty, ale żadnych objawów sugerujących zbliżającą się miesiączkę. Dziękuję ze odpowiedź.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Niezabezpieczone stosunki seksualne prędzej czy później skończą się ciążą. Testy ciążowe mogły dać wynik negatywny, jeśli do zapłodnienia doszło na mniej niż 10 dni od wykonania testu. Proponuję wizytę u ginekologa i jeśli nie jest Pani w ciąży, rozpoczęcie stosowania skutecznej antykoncepcji.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy