Czy możliwa jest ciąża mimo negatywnego testu ciążowego?

3 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, po odstawieniu okres miałam regularny co 28 dni, z mężem nie stosowaliśmy żadnego zabezpieczenia, ponieważ sama sobie wyliczałam dni płodne. Teraz spóźnia się okres 7 dni, zrobiłam 3 testy ciążowe i wszystkie wyszły negatywne. Pobolewa mnie czasami brzuch tak jakby na okres miało się zanosić, no ale nic z tego. Mogę być w ciąży, pomimo że testy wyszły negatywne? Może okres spóźnia się z powodu odstawienia tabletek? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Nie stosuje Pani żądnej metody antykoncepcyjnej!!! Wyliczanie dni płodnych nie jest skuteczne nawet u kobiet, które mają regularne cykle (i powiedzą to Pani nawet zwolennicy metod naturalnych - oni stosują wyliczenia w połączeniu z obserwacją!!!). Pani nie ma pojęcia, kiedy ma owulację, choćby z tego powodu, że w pierwszych cyklach po odstawieniu tabletek może ona występować w bardzo różnych dniach cyklu. Niedawno miałam pacjentkę, której wykonano USG ginekologiczne w 10 dniu po ostatniej tabletce i już owulowała!
2. W związku z powyższym oczywiście może Pani być w ciąży
3. Testy ciążowe dają wiarygodny wynik od 10 dnia po ewentualnym zapłodnieniu. Jeśli wykonała je Pani wcześniej, to mogły wyjść fałszywie ujemnie.
4 Proponuję wykonać test jeszcze raz i udać się na wizytę do swojego ginekologa. Jeśli nie jest Pani w ciąży, lekarz pomoże Pani wybrać skuteczną metodę antykoncepcji (chyba, że chcą Państwo mieć teraz dziecko, a ja źle zrozumiałam Pani pytanie).