Brak miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i przy negatywnym teście ciążowym

Brałam tabletki antykoncepcyjne D**** przez okres 3 lat, wcześniej miałam cykle po 28 dni regularne, odstawiłam tabletki 3 tygodnie temu i nadal nie mam miesiączki tydzień temu robiłam test ciążowy i wyszedł ujemny? Co może być przyczyną braku krwawienia? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja występuje zwykle z 7-14dniowym opóźnieniem, dlatego analogicznie opóźnia się wystąpienia krwawienia. Jeżeli test ciążowy wyszedł negatywnie to najprawdopodobniej ciążę można wykluczyć ( nie wiadomo, czy test nie był wykonany za wcześnie).

Pozdrawiam.