Ile może spóźnić się krwawienie w czasie 7-dniowej przerwy podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, niepokoję się, ponieważ nie dostałam okresu w przewidywanym dniu. Do tej pory spóźnił się tylko raz, jednak teraz denerwuję się, ponieważ 1 tabletkę przyjęłam z 11 godzinnym opóźnieniem (5. dnia przyjmowania, 9 dni od wystąpienia krwawienia).

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Krwawienie z odstawienia nie zawsze musi się pojawić w tym samym dniu. W przypadku braku krwawienia lub zmiany jego charakteru zawsze należy wykluczyć ciążę. Proponuję wykonanie testu ciążowego. Należy pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane u kobiet w ciąży.

Pozdrawiam