Spóźnienie z tabletką

Witam serdecznie. Spóźniłam się z tabletką w pierwszym tygodniu o 3.5h. Zażywam C****. Stosunek w tym czasie był w noc przed spóźnieniem. Czy mój stosunek był zabezpieczony? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli opóźnienie nie było większa niż 12h nie ma potrzeby stosowania dodatkowego postępowania. Działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane.

Pozdrawiam