Czy muszę stosować jakieś dodatkowe metody antykoncepcji?

Od 11 lutego zaczęłam zażywać tabletki. Każdą biorę o 20. Wczoraj przypadła mi 7 tabletka z kolei, która zabrałam 50 minut później niż zawsze. Czy muszę stosować jakieś dodatkowe metody antykoncepcji? Pilnie proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli opóźnienie w przyjęciu kolejnej tabletki było mniejsze niż 12h nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Działanie tabletek antykoncepcyjnych będzie zachowane.

Pozdrawiam