Pierwszą tabletkę z blistra wzięłam po 9 godzinach. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę?

Sytuacja wygląda następująco: pierwszą tabletkę z blistra wzięłam po 9 godzinach, ale teoretycznie mieszczę się jeszcze w określonym "zapasowym czasie" 12h. Współżyłam ze swoim chłopakiem dzień wcześniej (dzień przed wzięciem pierwszej tabletki z blistra). Czy muszę zastosować tabletkę "po"?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli opóźnienie nie było większa niż 12h to działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane. Wówczas producent nie zaleca dodatkowego zabezpieczenia.
W takim przypadku ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Natomiast lek, które chce Pani przyjąć ma wiele działań niepożądanych. Więc należy rozważyć czy warto na te działania się narażać.

Pozdrawiam