Za późno przyjęłam pierwszą tabletkę z blistra. Co dalej?

Witam! Przyjęłam pierwszą tabletkę z blistra o 11 i pól godziny za późno. Z treści ulotki wynika, że jeżeli nie minęło 12 godzin od prawidłowiej godziny przyjęcia tabletki, jestem w pełni zabezpieczona. Jednak obawiam się gdyż w tygodniu poprzedzającym stosunek odbył się kilkakrotnie. Czy powinnam skonsultować się z lekarzem? Istnieje duże ryzyko zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Ponieważ opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki jest na granicy trudno określić na ile działanie antykoncepcyjne tabletek zostanie obniżone. Przez kolejnych 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Ze względu na to, że w tygodniu poprzedzającym doszło do współżycia istnieje ryzyko ciąży. Do rozważenia jest zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej. Dlatego powinna Pani skontaktować się z ginekologiem.
Pozdrawiam