Czy w moim przypadku ryzyko zajścia w ciążę jest wysokie?

Witam! Obawiam się o zmniejszoną skuteczność tabletek, ponieważ przyjęłam pierwsza tabletkę z pierwszego tygodnia blistra o 11 godzin za późno. W tygodniu poprzedzającym wystąpił stosunek. Z treści ulotki wynika, że po przyjęciu tabletki 12 godzin za późno powinnam skonsultować się z lekarzem. Czy w moim przypadku ryzyko zajścia w ciąże również jest wysokie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Tak jak napisane jest w ulotce dołączonej do preparatu hormonalnego, opóźnienie zażycia tabletek do 12 godzin, nie skutkuje obniżeniem skuteczności antykoncepcyjnej. Ponieważ zażyła Pani pigułkę 11 godzin za późno, można uznać, że nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Proszę jednak pamiętać, że żadna metoda antykoncepcyjna nie ma 100% skuteczności. Jeżeli będzie Pani miała wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.