Pierwsza tabletka przyjęta za późno

Witam, biorę tabletki już od jakiegoś czasu. Niestety, zamiast wziąć pierwszą tebletkę w sobotę o 23.00, wzięłam w niedzielę o 8.30. W związku z tym mam pytanie: czy jestem zabezpieczona? W tygodniu poprzedzającym miał miejsce stosunek, czy jestem zagrożona ciążą?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Różnica między standardowym czasem przyjęcia tabletki, a rzeczywistym jej zarzyciem, była krótsza niż 12 godzin. W tej sytuacji ryzyko ciąży nie jest zwiększone i nie wymaga Pani dodatkowych działań.