Opóźnienie tabletki w drugim tygodniu o 11 godzin

Witam serdecznie, w szóstym dniu brania tabletek z 4 opakowania spóźniłam się z zażyciem tabletki o ok. 11 godzin. Zawsze biorę o 8 wieczorem, a tę wzięłam w poniedziałek o 6.55. Kolejną oczywiście o stałej porze. Co w tym wypadku? Czy skuteczność została zachowana? Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli różnica pomiędzy standardowym czasem przyjmowania tabletki, a jej rzeczywistym przyjęciem była mniejsza niż 12 godzin, to działanie antykoncepcyjne jest pewne i dodatkowe zabezpieczenia nie są konieczne.