Godzina brania tabletek

Moje pytanie jest takie, czy ma jakiś wpływ, jeśli wcześniej weźmiemy tabletkę np. 3 h (bo nie możemy później) i czy jeśli tego jednego dnia weźmiemy wcześniej, a drugiego zapomnimy i weźmiemy np. 5 h po czasie (dozwolone jest 12 h spóźnienia), to czy wpłynie to jakoś na skuteczność antykoncepcji? Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przerwa pomiędzy przyjęciem kolejnych tabletek jest mniejsza niż 36 godzin, to ich działanie powinno być pełne.