Tabletki antykoncepcyjne połknięte za wcześnie

Biorę tabletki antykoncepcyjne, wzięłam już pierwsze opakowanie, po tym zrobiłam 7 dni przerwy i następnie rozpoczęłam nowe. Tylko że stałą godziną, o której przyjmowałam tabletki, była 20.00, lecz podczas mojej 7-dniowej przerwy była zmiana czasu z zimowego na letni i w rezultacie tabletki z tego drugiego opakowania zaczęłam brać 2 godziny PRĘDZEJ niż powinnam. O tej złej godzinie wzięłam już trzy tabletki. Czy przez to ochrona przed ciążą jest zmniejszona i czy powinnam wrócić do starej godziny brania tabletek? Jakie mogą być konsekwencje mojego błędu? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

O ile między kolejnymi tabletkami (poza oczywiście 7-dniową przerwą) nie minie więcej niż 36 godzin (czyli spóźnienie w zażyciu pigułki jest krótsze niż 12 godzin), to antykoncepcja jest zachowana. Przyjęcie tabletki dwie godziny wcześniej lub dwie godziny później nie przyczyni się do osłabienia antykoncepcji. Nie musi się więc Pani denerwować.

Pozdrawiam!