Niedokładne branie tabletek antykoncepcyjnych

Mam pytanie od 24. 09 miałam 7-dniową przerwę, zapomniałam wziąć tabletki, dopiero wzięłam 3.10. 3 dni nie brałam - czy coś może się stać mogę zajść w ciążę? Mam kolejne pytanie dziś 5.12 wzięłam tabletkę ale 3 godziny później, zawsze biorę o 21 ale dziś było to po 23? Czy coś może się stać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety bardzo źle się stało, że nie przyjęła Pani trzech pierwszych tabletek z blistra. W takim przypadku wskazane jest nierozpoczynanie opakowania w obecnym cyklu, tylko odczekanie do najbliższego krwawienia. Chciałabym podkreślić, że w tym cyklu niezbędne są dodatkowe metody zabezpieczenia, bo mimo regularności w dalszym przyjmowaniu tabletek ich skuteczność została na początku praktycznie całkowicie zniesiona.

Opóźnienie w przyjęciu tabletki nie dłuższe niż 12 godzin nie zmniejsza skuteczności antykoncepcyjnej.

Pozdrawiam.