Wzięłam pierwszą tabletkę z nowego blistra o jeden dzień później. Co z ochroną antykoncepcyjną?

Witam, biorę tabletki, których jest w blistrze 28, bez robienia przerwy. Ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek o 20.00, pierwszej z nowego opakowania nie wzięłam jednak w piątek o 20.00, bo usnęłam. Wzięłam ją już w sobotę o 12.30. Została przekroczona tolerancja 12h. Kiedy powinnam wziąć następną tabletkę i czy ochrona antykoncepcyjna jest w takiej sytuacji zachowana?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ochrona nie jest zachowana. Powinna Pani przyjąć tabletkę "po stosunku" jeśli do zbliżenia doszło w czasie przerwy oraz kontynuować zażywanie tabletek. Ponadto konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatyw przez najbliższe 7 dni.