Brałam tabletki nieregularnie. Czy mogło dojść do zapłodnienia?

Biorę tabletki antykoncepcyjne o nazwie N**********. W zeszłym tyg. zdarzało się, że zapominałam brać na czas, kochając się z mężem bez dodatkowego zabezpieczenia doszło do wytrysku we mnie. Proszę o pomoc bardzo się martwię. w czerwcu urodziłam córkę.

Redakcja abcZdrowie

Nie sprecyzowała Pani , jak rozumie nieprzyjęcie tabletki na czas i w którym tygodniu do tego doszło. Jeśli opóźnienie w przyjęciu było mniejsze niż 12 godz. to skuteczność antykoncepcji została zachowana. W przypadku opóźnienia przekraczającego 12 godz. należy postąpić odpowiednio do tygodnia stosowania preparatu.