Zapomniałam zażyć tabletki na czas. Czy mogę być w ciąży?

Proszę o radę. Biorę tabletki antykoncepcyjne i w zeszłym tygodniu zapominałam o braniu ich na czas. Kochałam się z mężem bez dodatkowego zabezpieczenia i niestety finiszował we mnie. Czy mogę być w ciąży? Proszę o radę... Bardzo się denerwuję, bo w czerwcu urodziłam córkę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety Pani post nie zawiera wielu istotnych informacji.
Jeżeli przyjmowała Pani tabletki codziennie, z niewielkimi odstępstwami godzinowymi szanse na ciążę są minimalne.

Jeżeli pominęła Pani choć jedną tabletkę, albo spóźniła się z przyjęciem ponad 12 godzin, ryzyko wyraźnie wzrasta.

Pozdrawiam