Czy będę w ciąży po tym jak zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej?

W sobotę 6 marca zapomniałam wziąć tabletki z drugiego tygodnia (tabletki biorę ok. 19), w niedzielę zauważyłam to i wzięłam o 20.30 tabletkę z soboty w niedzielę... tak pisało w ulotce, więc tak zrobbiłam... niestety w sobotę rano kochałam się z chłopakiem, wytrysk nigdy nie następuje w środku, ale zawsze coś tam może zostać... Chciałabym zapytać, czy muszę bardzo się denerwować? Dziękuję z góry.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli wcześniejsze tabletki były zażywane prawidłowo, to ryzyko ciąży jest minimalne i nie ma Pani, czego się obawiać.