Zapomniałam tabletki i wszystko pomieszałam. Co robić?

Dziś (wtorek) miałam zażyć tabletkę, ale zauważyłam, że w listku mam tabletkę z poniedziałku!!! Mam dziwne wrażenie, że zapomniałam wziąć jednej w piątek, a później zażywałam nie po kolei (w sobotę z piątku, a w niedziele tę z soboty). Co robić? I współżyłam! Zapomniałam jednej tabletki i wszystko pomieszałam!!! CZY JEST RYZYKO ZAJŚCIA W CIĄŻĘ?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zarówno ryzyko ciąży i jak i sposób zalecanego postępowania zależy od tego, w którym tygodniu cyklu doszło do pominięcia tabletki. Proszę spokojnie i dokładnie przeczytać ulotkę swojego leku - znajdzie tam Pani wskazówki i szacowane ewentualne ryzyko ciąży. Jesli pominęła Pani tabletkę w drugim tygodniu, to nic wielkiego się nie dzieje, a jeśli w trzecim, to można to jeszcze naprawić!

Pozdrawiam!