Czy test ciążowy wykonany tydzień po stosunku daje prawdziwy wynik?

Od wielu miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. W czwartek o 21.00 wzięłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania, tak samo w piątek. W sobotę rano uprawiałam seks, a wieczorem zapomniałam o tabletce :( zauważyłam to w niedziele o 21.00 i wtedy przyjęłam 2 tabletki jednocześnie. Jakie są realne szanse, że zaszłam w ciążę? Czy test ciążowy wykonany tydzień po stosunku da mi prawdziwy wynik?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli pominięto jedną tabletkę w pierwszym tygodniu, to należy przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko, jak to możliwe. Następne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze i stosować dodatkowe zabezpieczenia, na przykład prezerwatywy, przez kolejne 7 dni.

W takiej sytuacji trzeba liczyć się z tym, że istnieje ryzyko ciąży. Nie potrafię jednak Pani podać wartości tego ryzyka. Przed rozpoczęciem nowego opakowania, proszę wykonać test ciążowy. Niektóre testy ciążowe można wykonać już 10 dni po stosunku, jednak bardziej miarodajny będzie test wykonany około 14 dni po stosunku lub później.

Pozdrawiam!