Zapomniałam jednej tabletki

Witam, od roku biorę tabletki regularnie. Ale pech chciał, że zapomniałam wziąć sobotniej dawki w drugim tygodniu brania. O moim niedopatrzeniu zorientowałam się dopiero w niedziele jak zobaczyłam o 19 swój blister. Wzięłam sobotnią dawkę właśnie w niedziele, a niedzielną w poniedziałek i w ten sposób dokończyłam blister. Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Skoro do pominięcia tabletki doszło w drugim tygodniu właściwym postępowaniem było przyjęcie pominiętej tabletki jak najszybciej, zaś kolejnej o zwykłej porze. Jeśli przez poprzednich 7 dni preparat stosowano prawidłowo nie były potrzebne dodatkowo barierowe metody antykoncepcyjne. Gdyby podobna sytuacja powtórzyła się proponuję w pierwszej kolejności zapoznać się z wskazówkami umieszczonymi w ulotce informacyjnej.