Jakie mogą być konsekwencje pominięcia jednej tabletki antykoncepcyjnej?

Od pół roku biorę tabletki S***. Jestem teraz w drugim tygodniu opakowania tych tabletek (każdy blister zaczynam we wtorek). Wieczorem w piątek chciałam wziąć odpowiednią tabletkę, ale zauważyłam, że mam też tabletkę z czwartku. A w czwartek na pewno ją brałam i w czwartek i piątek współżyłam z chłopakiem. Wzięłam więc te dwie tabletki na raz. I w sobotę przyjęłam tę właściwą "sobotnią". Jakie mogę mieć z tego konsekwencje? Czy mogę być w ciąży? Czy nadal jestem chroniona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wszystko zależy od tego, którą tabletkę Pani pominęła. Jeśli tabletkę z 2. tygodnia - ciąża jest mało prawdopodobna. Jeśli z pierwszego - ryzyko zapłodnienia jest zwiększone.