Za późno wzięłam tabletkę. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

Kochałam się z moim chłopakiem w niedzielę (27.06). Wczoraj miałam wziąć siódmą tabletkę z opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Zapomniałam jednak tego zrobić. Zazwyczaj tabletki biorę o 21:15. Czasem godzinę wcześniej, czasem poźniej (nigdy więcej). Pominiętą tabletkę wzięłam dziś rano o godzinie 8:10. Teoretycznie minęło 11 godzin. Jestem na pograniczu pierwszego i drugiego tygodnia. Co robić? Czy to możliwe, że mogę zajść w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie minęło 12 godzin ryzyko cąży jest minimalne. Dodatkowe postępowanie nie jest konieczne.