Wzięłam tabletkę później niż zwykle. Czy mogę być w ciąży?

Zapomniałam tabletki. Zwykle biorę o 18, a tym razem zapomniałam i wzięłam je 20 godzin po. W tym czasie współżyłam z chłopakiem. Czy mogę zajść w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli pominięta tabletka pochodziła z 2. tygodnia, to ryzyko ciąży jest minimalne.
Jeśli z pierwszego - konieczne jest zastosowanie "tabletki po stosunku" ORAZ dodatkowego zabezpieczenia (prezerwatywy) przez 7 dni regularnego przyjmowania tabletek.
Jeśli z 3 tygodnia, proponuję dokończyć aktualne opakowanie ORAZ rozpocząć nowe BEZ robienia przerwy.