Czy mogę być w ciąży - przyjęłam pigułkę kilka godzin później...

Witam. Współżyłam z chłopakiem w czwartek ok. godziny 9.00 bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Tego samego dnia powinnam wziąć tabletke, ale wzięłam ją dopiero po ok. 18 godzinach. Jaka jest szansa ciąży? Błagam o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie wiem, w którym tygodniu cyklu zapomniała Pani zażyć tabletki... Jeśli w pierwszym, to niestety istnieje ryzyko ciąży. Przed rozpoczęciem nowego opakowania proszę wykluczyć ciążę (test ciążowy).

Pozdrawiam!