Czy mogę być w ciąży, mimo że wzięłam tabletkę po stosunku?

Witam! Mam pytanie, w nocy z soboty na niedzielę odbyłam stosunek z moim chłopakiem (skończył we mnie). W sobotę zapomniałam wziąć o 19.00 tabletki antykoncepcyjnej, wziełam ją w niedzielę ok 7.30 rano. Dzisiaj, tj. w poniedziałek o 19.00 wzięłam tabletkę po stosunku.  Czy mogę zajść w ciążę i kiedy mogę zrobić sobie test?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety nie napisała Pani, którego tygodnia dotyczyło pominięcie tabletki (ryzyko ciąży różni się). Jako że przyjęła Pani tabletkę po stosunku, ryzyko ciąży jest minimalne. Oczywiście test może Pani wykonać (wynik powinien być wiarygodny w 10. dniu po stosunku).