Tabletka za późno

Witam, Siódmą tabletkę z opakowania wzięłam z 16-godzinnym opóźnieniem, później współżylam dopiero 6. dnia od tej pory. Robiłam to bez dodatkowego zabezpieczenia. Przez ten czas przyjmowalam tabletki bardzo regularnie. Było to moje trzecie opakowanie tabletek. Jak wysokie jest prawdopodobienstwo zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Pominięcie tabletki w pierwszym tyogdniu niesie ze sobą zwiększone ryzyko zapłodnienia. Powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni po "pomyłce". Ciąża niestety nie jest wykluczona, choć mniej prawdopodobna niż w przypadku np. pominięcia pierwszej tabletki.