Zapomniałam tabletki w pierwszym tygodniu. Czy zażyć tabletkę "po"?

  Biorę tabletki już od dłuższego czasu. Opakowanie zaczęłam w sobotę zapomniałam tabletki w czwartek, dzisiaj przyjmując tabletkę zauważyłam, że zapomniałam wziąć czwartkowej. W środę uprawiałam sex przerywany z chłopakiem bez dojścia. Nie minęło jeszcze 72h czy powinnam zażyć tabletkę?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne. Decyzja o wzięciu tabletki "po" powinna należeć do Pani. Czy warto narażać się na skutki uboczne tabletki "po" dla dalszego zmniejszenia tego ryzyka? Myślę że nie.

Pozdrawiam!