Zapomniałam tabletki w pierwszym tygodniu

Witam! Zapomniałam tabletki w pierwszym tygodniu (w sobotę zaczęłam nowe opakowanie, a w czwartek zapomniałam wziąć tabletki). Na drugi dzień wzięłam dwie. Od tego momentu regularnie brałam tabletki, ale w niedzielę tego samego tygodnia co zapomniałam tabletki, współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia i on doszedł we mnie. Od niedzieli (07.03.2010) biorę po dwie tabletki. Tabletki antykoncepcyjne stosuję od 8 miesięcy i po raz pierwszy zdarzyło mi się takie coś. Moje tabletki są o obniżonym składzie hormonalnym. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Proszę tak nie postępować!!!

Stosowanie większej dawki hormonów nie jest wskazane! Takie postępowanie nie zmieni faktu, że mogło dojść do ciąży. Powinna Pani postąpić zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce, a nie eksperymentować na własnym ciele.

Proszę jak najszybciej skontaktować się ze swoim ginekologiem.