Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej. Czy skutkiem może być ciąża?

Cześć! Pprzeczytałam wiele postów i wiem, że każda dziewczyna inaczej reaguje, ale chciałabym poznać Wasze opinie, gdyż na zrobienie testu jest za wcześnie. Od półtorej roku biore D*** i w środe zaczęłam kolejne opakowanie, zawsze biore regularnie ok. 16., czasem 15. albo 17., ale mieszczę się w godzinach. Natomiast w sobotę zapomniałam i w sobotę i w niedzielę rano kochałam się z moim chłopakiem i oczywiście został we mnie, bo normalnie zapomniałam o niej, przypomniało mi się w niedzielę ok. 15. i wzięłam dwie na raz. Ale 1 dzień miałam przerwy i czy to możliwe, żeby mój organizm mógł być aż tak osłabiony (tzn. już niechroniony), że zaszłabym w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Rozumiem, że do pominięcia tabletki doszło w pierwszym tygodniu po przerwie. W tej sytuacji niestety moglo dojść do zapłodnienia. powinna Pani przyjąć tabletkę "po stosunku" oraz stosować prezerwatywy przez kolejne 7 dni.

PS. Stosunek przerywany  NIE JEST metodą antykoncepcyjną i przed niczym nie chroni!!!