Brałam nieregularnie tabletki i boli mnie podbrzusze - czy to ciąża?

Witam, przy poprzednim opakowaniu tabletek wzięłam kilka (3-4) nie o tej porze o której powinnam, a około 3h później. Dzień przed miesiączką współżyłam tylko, że nie był to pełny stosunek a może z góra 2 minuty (taka zabawa), także mój narzeczony nie doszedł. Był bez prezerwatywy. Czy przez te opóźnienia w braniu tabletek mogły spowodować to, że nie byłam do końca zabezpieczona? Zazwyczaj na tydzień przed miesiączką boli mnie podbrzusze, natomiast teraz zaczęło 2 tygodnie przed. To normalne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najpewniejszym sposobem na potwierdzenie ciąży jest wykonanie testu ciążowego. Opóźnione przyjęcie tabletki do 12 godzin nie wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.
Jeżeli po 7-dniowej przerwie rozpoczęłaś nowe opakowanie normalnie, to w trakcie przerwy byłaś całkowicie zabezpieczona. Oznacza to, że w tym czasie także może dochodzić do klasycznych zbliżeń bez potrzeby stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.

Bóle podbrzusza mogą mieć różną etiologię, niekoniecznie muszą świadczyć o zbliżającym się krwawieniu.

Pozdrawiam