Biorę nieregularnie tabletki - czy mogę być w ciąży?

Witam! Mam pytanie, ponieważ pod koniec grudnia (28-29) 2010 r. współżyłam z moim chłopakiem, od roku stosuję tabletki antykoncepcyjne. Zawsze biorę o godz. 20.30 jednak w grudniu zdarzało się, że wzięłam o 22.30, innego dnia o 23.00 albo o 21.00, nigdy nie więcej niż 12h od określonej godz. (nigdy nie zapomniałam tabletki). Czy antykoncepcja jest obniżona? Mój lekarz powiedział, żebym brała o tej samej porze, jednak czy to znaczy, że jeżeli wezmę 2 godz. bądź 3 później obniżam skuteczność antykoncepcji? I następne pytanie od dnia stosunku nie zauważyłam konkretnych objawów możliwej ciąży, może większy apetyt, ale mam też dużo nauki związanej z sesją. Dla pewności 4 bądź 5 stycznia zrobiłam test ciążowy w dniu, w którym miałam zacząć nowe opakowanie (zażywam tabletki bez robienia przerwy 7-dniowej, takie mają zastosowanie ) i wyszedł negatywny. W połowie stycznia około 20. zrobiłam następny, również negatywny. Czy jest możliwość, mimo tego że antykoncepcja nie zadziałała? Biorę cały czas tabletki a w ciąży mogłoby to nie być wskazane. Proszę pilnie o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne należy przyjmować o stałej porze. Wówczas można liczyć na ich pełne działania antykoncepcyjne. Najlepiej wybrać godzinę, która najbardziej dla Pani odpowiada.

Jeżeli opóźnienie nie przekracza 12h nie ma potrzeby stosowania dodatkowego postępowania.
Kolejne dwa testy ciążowe wykluczyły ciążę. Należy uznać ich wynik za wiarygodny.

Pozdrawiam