Biorę tabletki zgodnie z zaleceniami - czy mogę być w ciąży?

Witam serdecznie. Od pół roku stosuje tabletki, regularnie, codziennie o godz.20. Nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć, czy wziąć później tabletkę. w pt 11 lutego brałam ostatnia tabletkę, w czasie 7 dniowej przerwy pojawił się okres dokładnie we wt 15 lutego. po przerwie zaczęłam brać następne opakowanie. Ostatni raz kochałam się  z chłopakiem 31 stycznia. czy mogę być w ciąży?? Czuje się  osłabiona, mam uczucie przelewania w brzuchu, brzuch jest troszkę wzdęty, ale nie powiększony, odczuwam bulgotania i ból podbrzusza. A może to skutki brania tabletek? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Z zamieszczonego przez Panią opisu wynika, że przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami, które zamieszczone są na ulotce. Oznacza to, że ryzyko ciąży jest minimalne. Warto jednak pamiętać, że żaden ze stosowanych środków antykoncepcyjnych nie ma 100% skuteczności.
Jeżeli zatem ma Pani wątpliwości, czy jest Pani w ciąży, sugerujemy wykonać test ciążowy lub skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.