Konsekwencje zapomnianej tabletki antykoncepcyjnej

Biorę tabletki według schematu 24+4 od pół roku i nie zdarzyło mi się zapomnieć zażyć tabletkę. Jednak dziś zauważyłam, że zamiast tabletki (20 dzień) na wtorek, mam na poniedziałek. Wydaje mi się jednak, że wczoraj tabletkę wzięłam i nie jestem w stanie przypomnieć sobie, kiedy mogłam ją pominąć. Czy coś złego mogło się stać, jeśli nie wzięłam jednej tabletki, a następne brałam normalnie po jednej? (W ciąży być nie mogę, bo nie miałam stosunku w ostatnim czasie).

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli pomineła Pani tabletkę z pierwszego tygodnia, działanie antykoncepcyjne mogło być zmniejszone. Pisze Pani, że nie było stosunku w ostatnim czasie, więc nie powinno to stanowić dla Pani różnicy.

Proponuję nie robić 7-dniowej przerwy, tylko rozpocząć nowe opakowanie od razu, gdyż pominięcie tabletki z 3 tygodnia może skutkować zmniejszeniem działania antykoncepcyjnego tabletek w czasie przerwy i tydzień po nim (nie robiąc przerwy, unika Pani tego zjawiska). Poza tym wszystko powinno być w porządku.