Pominięcie 8 tabletki antykoncepcyjnej i wymioty

Witam! Biorę tabletki od 3 lat, ostatnio pominęłam 8 tabletkę, którą powinnam wziąść 0 22:00 (w sobotę), wziełam o 8 rano, ale ze względu na problemy z żołądkiem, zwymiotowałam ją. Następną wzięłam dopiero o 22:00 (niedziela) i nie wiem, co się dzieje z moim organizmem, ponieważ mam dziwne plamienie, jak i bóle podobne do tych przed okresem. Cały czas czuję dziwne parcie w dole brzucha. Kolejne tabletki postanowiłam wybrać do końca. Czy dobrze robię? A jak będzie z zabiezpieczeniem, gdy będę brała tabletki po 7 dniach przerwy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Teoretycznie powinna Pani zażyć 2 tabletki w niedzielę, ale nawet po przyjęciu jednej działanie antykoncepcyjne powinno być pełne. Powinna Pani zażyć tabletki do końca i zrobić 7 dni przerwy. Zarówno w tym czasie, jak i po przerwie, dodatkowe zabezpiecznie nie jest konieczne.

Dolegliwości mogą wynikać z problemów z przewodem pokarmowym.