Czy mogę brać tabletki o innej godzinie?

Czy mogę rozpocząć kolejne opakowanie tabletek o innej godzinie niż dotychczas? Do tej pory brałam je o 22:30, a teraz chciałabym to robić o 12.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani zmienić godzinę przyjmowania tabletek. Jest jedynie istotne, aby nie wydłużać siedmiodniowej przerwy. W Pani przypadku proszę wziąć tabletkę o godzinie dwunastej tego samego dnia, którego normalnie przyjęła by ją Pani o godzinie 22.30, a nie następnego. W ten sposób przerwa wyniesie 6 i pół dnia i działanie antykoncepcyjne tabletek będzie zachowane.

Pozdrawiam serdecznie!