Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przerwa siedmiodniowa

Dzień dobry. Mam 21 lat i od ponad pół roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Moje pytanie odnosi się do siedmiodniowej przerwy w braniu tabletek. Skoro jeśli spóźnimy się z zażyciem tabletki ponad 12 godzin albo pominiemy jakąś, to skuteczność tabletek zmniejsza się i zalecane jest współżycie z dodatkowym zabezpieczeniem przez kolejne 7 dni. To w związku z tym w jaki sposób jesteśmy zabezpieczeni w czasie 7-dniowej przerwy?  

21 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

To co Pani pisze na temat zmniejszania skuteczności antykoncepcji odnosi się do 7 tabletek poprzedzających przerwę (3. tydzień) oraz 7 następujących po niej (1. tydzień). Przy czym wyłącznie w pierwszym tygodniu zalecane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia (w 3 można rozpocząć nowe opakowanie bez robienia przerwy). Wynika to właśnie z faktu, że tabletki przyjmowane regularnie zabezpieczają jeszcze przez 7 dni po odstawieniu. Dlatego jeśli zapomni Pani przyjąć tabletkę w pierwszym tygodniu, konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie, ponieważ tym samym wydłuża Pani sobie przerwę ponad 7 dni! Jeśli zapomni Pani tabletki w 3 tygodniu nie może Pani robić przerwy w zwykłym terminie, gdyż wydłuża Pani ją powyżej 7 dni!

Do zabezpieczenia w czasie przerwy należy regularnie przyjąć 7 tabletek przed nią oraz 7 po niej - wtedy antykoncepcja jest pełna.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy