Plamienie zamiast okresu - czy wszystko jest dobrze?

Witam! Niecałe 2 tygodnie temu współżyłam po raz 1 z chłopakiem. Zabezpieczam się tabletkami. Strasznie stresuję się, ponieważ okres spóźnia mi się 2 dzień, aczkolwiek zauważyłam dziś delikatne czerwone plamienia na podpasce. Czy to oznaka ciąży? Czy może zaczynający się okres? Dodam, że zawsze miałam bardzo obfite miesiączki.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie to była Pani zabezpieczona w trakcie całego cyklu. Jak rozumiem, jest Pani  w trakcie 7dniowej przerwy. W takim przypadku opóźnienie miesiączki nie jest niczym niepokojącym. Krwawienie zwykle występuje w 2-3 dniu przerwy, ale jeżeli pojawi się później, to nie jest to powód do obaw. Najistotniejsze, że krwawienie w ogóle się pojawi.
Jeżeli jednak nie dojdzie do krwawienia tych 7 dni, konieczne jest wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem nowego blistra.

Pozdrawiam