Prawdopodobieństwo ciąży po współżyciu w czasie widocznego pęcherzyka jajnikowego dominującego

Witam! W 17 dniu cyklu miałam robione USG przez pochwę. Wszystko prawidłowe. Endometrium 9mm. Na prawym jajniku był pęcherzyk 19x15 mm. W 8 dniu cyklu współżyliśmy bez zabezpieczenia. Moje cykle są raczej regularne, 26-dniowe. Czy możliwe, że jestem w ciąży? Okres spóźnia mi się 2 dni. Dziękuję serdecznie. Pozdrawiam Ania

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Nie bardzo zrozumiałam. To znaczy w 17 dniu cyklu wykazano pęcherzyk jajnikowy dominujący, czyli jeszcze przed owulacją i w zasadzie żeby doszło do zapłodnienia to powinni Państwo współżyć mniej więcej w tym okresie, a jeśli współżyli Państwo w 8 dniu tego właśnie cyklu to raczej mało prawdopodobne żeby była Pani w ciąży, bo po prostu jeszcze nie było owulacji. Tak więc być może okres spóźnia się z innej przyczyny, ale oczywiście dla pewności może Pani wykonać test ciążowy. Pozdrawiam serdecznie!