Wymioty a tabletka - co robić?

Wczoraj o 19:30 /czyli tak jak zawsze, o dobrej porze/ wzięłam tabletkę /6 tabletka z opakowania/. Jakaś godzinę, dwie wcześniej, odbył się  stosunek z finałem w środku. Z kolei ok 21 wymiotowałam, jednak dopiero o 00:30 przyszło mi do głowy, że mogłam zwymiotować tabletkę i wzięłam jeszcze jedną. I teraz: czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo że takie opóźnienie jakoś bardzo źle wpłynie i wcześniejszy stosunek będzie miał jakieś znaczenie i poważne konsekwencje? czy mam używać dodatkowego zabezpieczenia w najbliższym czasie? czy ze względu na o jedna mniej tabletkę, stanie się  coś, jeżeli będę je brała 20 dni a później przerwa, czy muszę zacząć kolejne opakowanie tak, by dobrać te 21 dni?  Z góry dziękuje za odpowiedź, być może pytania wydadzą wam się śmieszne, ale to dopiero moje 2 pudełko tabletek antykoncepcyjnych w życiu, i nie do końca wiem, czy słusznie sobie z tym problemem poradziłam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Na wstępie chciałabym Ci przypomnieć, że wszystkie schematy postępowania znajdziesz w ulotce załączonej do opakowania. Nasz serwis chętnie Ci pomoże, ale jak widzisz, działamy w określonych godzinach i nie zawsze jesteśmy w stanie udzielić szybko odpowiedzi.

Wracając do Twojej sytuacji, to wszystko jest w jak najlepszym porządku. Postąpiłaś bardzo dobrze przyjmując jeszcze jedną tabletkę. Przy takim postępowaniu drugą tabletkę należy potraktować jak przyjętą z kilkugodzinnym opóźnieniem. 12godzinne opóźnienie jest jednak w granicach błędu i nie wpływa na obniżenie działania antykoncepcyjnego. Z tego też powodu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.

Jak słusznie zauważyłaś, w tym miesiącu tabletki będziesz brała przez 20 dni. Oznacza to, że przerwę zaczniesz dzień wcześniej, ale i o 1 dzień wcześniej skończysz. Rozpoczęcie nowego opakowanie nie powinno być później jak w 8 dniu przerwy. Jest to warunek konieczny do zachowania działania tabletek.
Pozdrawiam.