Przez pomyłkę wzięłam tabletkę przed wystąpieniem okresu. Jak mam teraz przyjmować pigułki?

Witam. Mam 17 lat. Ostatnio przez pomyłkę wzięłam jedną tabletkę antykoncepcyjną, choć byłam jeden dzień przed okresem, wzięcie tabletki opóźniło mi miesiączkę o tydzień. Teraz już ją dostałam, ale niestety mam 20 tabletek teraz, zamiast 21. Jeśli wybiorę te 20, to ile dni przerwy mam zrobić? I potem, jak zacznę drugie opakowanie tabletek, to mam brać 21 i zrobić 7 dni przerwy, czy też 20? Byłabym bardzo wdzięczna za udzielenie mi odpowiedzi. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani przyjąć 20 tabletek i wykonać 7 dni przerwy. Przerwa może być krótsza, ale nie wolno jej wydłużyć! Może to skutkować ciążą! W przypadku kolejnego opakowania proszę przyjąć 21 tabletek i również zrobić 7-dniową przerwę.