Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić w przypadku przyjęcia zbyt dużej liczby tabletek?

Mam następujące pytanie, przypadkowo miałam otwarte 2 opakowania tabletek antykoncepcyjnych i przez pomyłkę zamiast wziąć 21 tabletek, wzięłam 28. Nie zauważyłam błędu i zrobiłam 7-dniową przerwę. W tym czasie dostałam w terminie okres. Błąd spostrzegłam dopiero przy rozpoczęciu nowego cyklu. Nie wiem teraz jaki wpływ może to mieć na gwarancję antykoncepcji i czy nie rozreguluje to moich cyklów. Co powinnam zrobić z opakowaniem tabletek, gdyż zostało zamiast 21, tylko 14. Czy powinnam dokupić nowe opakowanie i przyjąć normalnie 21 tabletek? Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

W przypadku wzięcia większej liczby tabletek zaleca się dokończenie drugiego opakowania bez robienia przerwy pomiędzy blistrami. Jeżeli jednak zrobiła już Pani 7dniową przerwę, proszę kontynuować dany blister. Najlepiej by jednak było, gdyby zdobyła Pani jeszcze jedno opakowanie, by móc przyjąć 21 tabletek w tym miesiącu. Przy takim postępowaniu nie powinno dojść do istotnych zaburzeń.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy