Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyjęcie 20 zamiast 21 tabletek w ciagu cyklu

Witam. Wczoraj zorientowałam się, że wzięłam z poprzedniego opakowania 20, zamiast 21 tabletek. Przeoczyłam ostatnią, zrobiłam 7 dni przerwy i teraz jestem na 6 tabletce, i nie wiem, co zrobić. Czy przyjąć tę zapomnianą? Czy teraz już za późno? W ciąży na pewno nie jestem, jednak nie chciałabym mieć rozregulowanego cyklu. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Rozregulowanie cyklu polega u Pani najwyżej na tym, że zaczęła Pani nowe opakowanie dzień wcześniej niż zwykle i odtąd będzie Pani rozpoczynać nowe opakowanie dzień wcześniej niż dotąd. Bo rozumiem, że po zażyciu 20 pigułek zrobiła Pani 7 dni przerwy, więc cykl się przesunął o jeden dzień wcześniej. Jeśli bowiem zrobiła Pani 8  (a nie 7) dni przerwy i rozpoczęła nowe opakowanie w ten sam dzień tygodnia, co zawsze, to może pojawić się problem... W takiej sytuacji należało dodatkowo zabezpieczać się podczas zażywania siedmiu pierwszych pigułek, a teraz jest już na to za późno...

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy